fbpx
Follow me:

TRENÉRSKÁ PRAXE

Když jsme před 10 lety začínali s mým kolegou a kamarádem Honzou Žižkou jako dvě trenérská ucha v tehdejším Pure Heatlh & Fitness asi jsme ani jeden netušili, že budeme ve fitness i v době, kdy píšu tenhle článek. Oba jsme prošli hodně podobným kariérním vývojem. I přesto jsme ale každý zvolili trošku jiný manažerský přístup k vedení svých trenérských (obchodních) týmů a dosahování výsledků. Já jsem se vždycky spíš zajímal o psychologii prodeje a po letech, kdy jsem byl finančně závislý na výdělcích mého týmu, jsem začal tvořit vlastní „prodejní systém fitness trenéra“. Honza zase školil trenéry spíše po odborné stránce a v současné době si dovolím tvrdit, že je jedním z TOP fitness trenérů na prknech komerčního fitness v ČR. Co jsme ale měli společné, byly skvělé výsledky, kdy jsme se pravidelně umisťovali mezi pěti nejlepšími fitness centry v naší společnosti, kterých bylo téměř 70 po celém světě.

Pokaždé, když jsme se scházeli na některém z meetingů, tak jsme i s ostatními kolegy řešili, co jsme kde viděli za hrůzy v ostatních fitness centrech a jak si tam trenéři zbytečně kazí svou image a tím i výdělek. Nedávno jsem četl článek na Idnes.cz, kde autor uváděl, že v každé profesi najdeme 10% profesionálů, kteří jí opravdu rozumí. Z mých zkušeností musím říct, že pokud bychom se na tohle číslo dostali u fitness trenérů, byli bychom ještě rádi. To, co vídám, když si jdu občas zacvičit, je čistá hrůza. Nevzdělaní trenéři systematicky ničí svoje klienty špatně technicky provedenými cviky, své tréninky tráví na mobilních telefonech a klienti se kroutí, ničí a dostávají pravý opak toho, než kvůli čemu do fitka přišli. Hodně tomu přispívá i dnešní systém certifikace trenérů v ČR. Stačí si udělat kurz, získat certifikát, založit živnostenský list a jedem. Samozřejmě jsou zde i kvalitní instituce, které udílejí certifikace, není jich ale bohužel mnoho. Vrcholem celého systému je pak pracovní úřad, který nabízí zaplacení kurzu lidem bez práce. Tím pádem se do fitness dostávají lidé, kteří v životě neměli činku v ruce a nemají k cvičení žádný vztah. I takovému trenérovi se můžete dostat dnes bohužel pod ruku. Většina kurzů je navíc taková rychlovka, že se člověk o fitness spíš otře, než že by se něco naučil. A to nemluvím o některých kurzech, kde to dostane téměř každý, hlavně že zaplatí. A co z tohohle vzniká? Máme spoustu trenérů brigádníků. Nedokážou si totiž sehnat dostatek klientů, aby se tím mohli naplno živit, a tak paběrkují. Odpad začínajících trenérů je pak obrovský. Trenér vyjde z kurzu, vyzvedne si živnostenský list na úřadě a teď co? Neví, kde má začít, jak si najít klienty a co vůbec dělat jako první. Trenér fitness je dnes podnikatel, jako každý jiný. Dělá si sám marketing, shání si sám své klienty a musí se o sebe postarat.

Ze všeho výše zmíněného jsme pak uviděli možnost, poskytnout trenérům těsně po kurzu nebo těm, kterým to třeba nejde úplně podle představ, zvýšit jejich kvalifikaci a hlavně dostat návod, jak se trenérstvím živit, který jsme oba dva sbírali více než 10 let. Naší vizí je, aby ubylo momentů, kdy si jdeme někam zacvičit a stydíme se za trenéra, který tam cvičí se svým klientem, který mu navíc bezmezně věří. A to je na tom asi úplně nejhorší. Klient neví, že ho trenér systematicky ničí. Bohužel to pozná až po několika měsících, kdy se dostaví bolesti (pokud s nimi do fitness centra nepřijde, ty se pak nelepší) nebo zranění.

Založili jsme tak kurz „TRENÉRSKÁ PRAXE“. Tři víkendy – 6 dní, 48 hodin -nabitý informacemi o tom nejefektivněji vést a následně prodat osobní tréninky. Obsah kurzu jsme dávali dohromady od listopadu 2018. Náš školící systém navíc stále vylepšujeme o nejnovější poznatky a doufáme, že až se na něj podíváme třeba za rok, bude zase o něco lepší. Budeme rádi, když se podíváte na naše stránky www.trenerskapraxe.cz a dáte nám třeba vědět, jak se vám líbí. Na konci si vypůjčím slogan Pavla Mauera a jeho Grand restaurantu: „Nejezte blbě,“ který trošku upravím. Necvičte blbě a spolupracujte jenom s kvalitními trenéry.

Sdílej
Leave a comment
Previous Post

Dál by se vám mohlo líbit

No Comments

Leave a Reply