fbpx
Follow me:

OPALOVÁNÍ – PŘÍBĚH ČOKOLÁDOVÉHO MUŽE

Jak bych vám tak nejlíp přiblížil můj vztah k opalování? Už to mám. Představte si, že jste 182 cm měřící, 86 kg vážící (po Vánocích nonšalantních 90 kg+) blonďák se zeleno-hnědýma očima, který chtěl být odmala v létě hnědý jako nejlepší švýcarská čokoláda. Bohužel i tady platí, že nejvíc chceme to, co nikdy nemůžeme mít. Já doslova miluji opalování, ale opalování nějak nemiluje mě. Spíš mě doslova nesnáší. Pokud existuje nějaká sudička, která přijde ke kolébce novorozeněte, ke mně přišla ta ze Stockholmu a rozhodně z ní nebyla cítit vůně Jižní Itálie.

Při odjezdu na dovolenou už v letadle spřádám svou letošní opalovací taktiku, protože nesmím nic podcenit a nechat náhodě. V kufru mám vzorně vyskládané opalovací krémy a oleje 10 – 50 a kromě faktorů v celých desítkách nechybí ani ty mezi. Ihned po vystoupení z letadla ochutnávám na přistavených schodech první sluneční paprsky a pozoruji barvu své kůže, jestli už náhodou nebronzovatí. Jakmile dorazím na pokoj hotelu, zkontroluji na aplikaci Accuweather.com výhled počasí a slunečního svitu na následující minuty a hodiny a vybavím svoje příruční zavadlo patřičným množstvím lahviček a barelů. Po pár kontrolních pohledech do zrcadla (forma je tam) a první vrstvě krému vyrážím na pláž.

Na pláži si najdu volné lehátko, ani mě nenapadne jít první do vody, protože tady nejsem kvůli nějakému koupání, že. Nastříknu své tělo pro jistotu ještě olejem a je to tu. Opaluji se. Moje tělo nasává sluneční svit jako květina při fotosyntéze a já cítím, že tento rok je to to pravé. Tenhle rok budu vypadat jako magnát v oblasti provozování solárií. Pravidelně se otáčím ze zad na břicho a zpět. Lehátkem rotuji podle polohy slunce na modré obloze. Sem tam se smočím v moři, protože jsem slyšel, že pak je hezčí barva. Pokračuji takhle několik hodin. Končím, až když slunce ztrácí intenzitu. A pak se vždy opakuje stejný scénář.

To tričko nějak škrábe, říkám si po cestě na hotel. Intenzita škrábání se neustále zvyšuje, až se začínám ošívat. Na pokoji shodím plavky na zem a jdu do sprchy smýt mořskou sůl. Sprchuji se a studená voda je taaak příjemná. Vylezu ze sprchy, chci se otřít ručníkem a přichází první signál, že je něco v nepořádku. Palí to jako svině!!! Nakonec se odhodlám a podívám se do zrcadla. V odrazu mě uvítá hořící postavička rudé barvy. Chvíli přemýšlím, kdo sem dal místo zrcadla plakát Hellboye a pak mi to dojde. Už je to tu zase!!! SPÁLIL JSEM SE, KURVA!!! Balím všechny přípravky, plavky a další plážové vybavení do cestovního kufru, střídavě nadávám a brečím, protože to svinsky pálí a slibuji Bohu, že už se nikdy nebudu opalovat.

Stejně to zase příští rok u moře zkusím znovu, ale to už bude můj pigment dozajista jiný a konečně se opálím do čokoládova.

Sdílej
Leave a comment
Previous Post Next Post

Dál by se vám mohlo líbit

No Comments

Leave a Reply