fbpx
Follow me:

MOVEMBER – MĚSÍC KNÍRŮ

Tak je to tady. Přišel listopad a kromě toho, že mi 17. bude 31 let, tak nás také ovál podzim. Poprvé jsme mohli pocítit jeho občasnou vlezlost, ale i krásu z barevného, všude poletujícího listí a takzvaného “Babího podzimu.” Taky jsem nevěděl, že to existuje, ale když to říkají na rádiu Blaník, tak to asi bude pravda. Inu,vrcholem měsíce sice budou moje narozeniny, ale tenhle článek nepíšu, abych vás na to upozornil, dostal spoustu zpráv, dárků a pozorností. Tento článek píšu, protože je listopad ještě něčím jiným opravdu zvláštní a jedinečný. Je to totiž měsíc, v kterém startuje projekt, do kterého se letos POPRVÉ také aktivně zapojím. Já už se vlastně zapojil, i když jsem si téměř jistý, že toho budu litovat. Se začínající vizáží známého soukromého detektiva Magnuma (kultovní televizní detektiv ze stejnojmenného seriálu) oficiálně vyhlašuji připojení se do měsíčního eventu Movember!

Co je Movember?

Movember je charitativní akce, která si klade za úkol šířit osvětu o zdraví mužů. Listopad je pak vrcholem celoroční aktivity a je speciálně vyčleněn pro podporu prevence, samotné léčby a následné pomoci v životě po zvládnutí léčby rakoviny prostaty a dalších urologických onemocnění u mužů. Název v sobě spojuje dvě slova, a to Moustage – knír a November – listopad. Tedy takový Kníropad! Vše zastřešuje nadační fond „Muži proti rakovině.“

O co jde? Aneb nech si narůst svého „MO (čteno mou)”

Jde hlavně o upozornění a vztyčený prst, aby se muži starali o své zdraví a nenechávali vše ladem, jak je to u nich (nás) zcela běžné. Hlavně pak, co se zdraví týče. Tím, že si necháte narůst svého „MO“ pak vyšlete vašemu okolí jasný signál, že se něco děje. Čeho jiného by si také lidé všimli, když ne pořádného kníru jízdní policie, který hrdě raší pod vaším nosem. Hnutí se hlásí k 3 základním pilířům: Poznej – předejdi – pomoc. Poznej znamená podporu vědeckých projektů ve zdravotnictví, týkající se právě zdraví mužů. Předejdi šíření kvalitních materiálů o potřebě prevence, příznacích nemoci nebo případné léčbě. Pomoc je pak hlavně o finanční podpoře při nákupu přístrojového vybavení pro samotnou léčbu.

Web cz.movember.com

Pod touto adresou najdete plno informací o zdraví mužů a dalších vychytávek. Naleznete zde návod, jak být aktivním mužem, jaká je prevence onemocnění nebo jak se dělá samo vyšetření. Akce Movember je zacílena hlavně na rakovinu prostaty, ale když jsem si projížděl stránky, musím říct, že jako člověk, který pracuje v odvětví Fitness, kde by zdraví mělo být na prvním místě, se s názory na webu plně ztotožňuji a kvituji je. Web vás navíc vybízí, abyste kromě toho, že budete aktivní pohybově, byli také aktivní společensky a uspořádali svou vlastní sbírku. Každý „MO member”se tady navíc může registrovat a tím pomáhat šířit celou vizi. Nebudu vám tady popisovat, co všechno tam najdete – klikněte si na nadpis v odstavci a třeba informace, kterou tam najdete, bude tou, co zachrání někomu život.

Já a můj Movember?

V sobotu 3.11. jsem se naposledy oholil a jdeme na to. Od teď budu již pouze vyholovat. Jelikož svým vousovým potenciálem zrovna nevypadám jako dvojče Gandalfa, stačí se mi oholit jedenkrát týdně. Další holení mě tedy čeká příští víkend. A jaké jsou mé pocity? No, co byste řekli? Hrozné! Zbytek vlasů, které mám, se barví do hnědo – blonďaté barvy a bohužel mám pocit, že knír nebude vypadat jinak. Na druhou stranu si říkám, že na měsíc to snad zvládnu, a i když budu nejspíš vypadat jako hlavní představil z východoněmeckého kultovního snímku pro dospělé „Anal Arsenal“ z 90. let, je to ta nejmenší věc, kterou mohu udělat. Navíc se mě celá akce týká i trochu osobně, protože rodinná anamnéza je neúprosná. Takže tak.

Ps: Do eventu se samozřejmě mohou zapojit i ženy. Každopádně tady bych spíše doporučoval vybrat jiný způsob – například uspořádat sbírku – , než na měsíc nahodit svého osobního huňáče, tedy svého MO. Ale dámy, je to jen na vás.

Obrázek: cz.movember.com

Sdílej
Leave a comment
Previous Post Next Post

Dál by se vám mohlo líbit

No Comments

Leave a Reply