fbpx
Follow me:

FENOMÉN LES MILLS

Hala se plní k prasknutí, po podlaze jsou rozmístěné stepy, kotouče, podložky a osy. Na cvičební ploše začíná být opravdu těsno, jak se jednotlivá stanoviště plní lidmi z různých koutů světa. Teplota stoupá stejně rychle jako napětí a vzrušení v obličejích přítomných. Nikomu to ale nevadí. Na vyvýšené pódium totiž za krátký okamžik nastoupí tým těch nejlepší Les Mills instruktorů, který postupně dovede dav k šílenství a maximálnímu výkonu. Začíná BODYPUMP ™ na celosvětovém turné Les Mills Live. Držte si klobouky!!!

Ze začátku bych měl asi říct, že nejsem Les Mills instruktor. Všechny Les Mills programy jsem si ale zkusil a můžu tak s klidným srdcem udělat recenzi z pozice člověka, který fitness žije a navíc se pohybuje v managementu velké firmy provozující fitness centra, která Les Mills licenci vlastní. Současně jsem dříve míchal osobní tréninky s vedením lekcí. Takže vzhůru do toho.

Co nebo kdo je tedy Les Mills? Jak jsem se dozvěděl na školení pro management Jatomi Fitness, všechno začalo na Novém Zélandu léta páně 1968, kdy se čtyřnásobný účastník OH, pan Les Mills, rozhodl, že začne s pohybovou osvětou Novozélanďanů. Do projektu zapojil celou svou rodinu s jejíchž pomocí a skvělými nápady, začal budovat dnes již celosvětovou značku fitness programů, kterou využívají milióny fitness závisláku  po celém světě. Vlajkovou lodí Les Mills je pak právě zmíněný program BODYPUMP ™, který se odlišil jednou, v dnešní době již zcela běžnou věcí. Jako první se totiž v BODYPUMP ™ začala používat osa se závažím. S využitím moderní hudby, vytvářením nových a neustále vylepšovaných programů a nadšením lidí sportovat, začalo vznikat něco unikátního, jedinečného a hlavně obrovsky populárního.

Největší devízou Les Mills programů je jejich různorodost a hlavně dostupnost pro všechny. Máte rádi akci? Zajděte na BODYPUMP ™. Holdujete bojovým sportům? Zkuste BODYCOMBAT™. Chcete se protáhnout a zklidnit nebo naopak zrubat do posledního dechu? Běžte na BODYBALANCE  nebo naopak GRIT®. Každý si vybere. A jak to vypadá v roce 2018? Ze sklepního projektu se stal celosvětový gigant. Statistiky hovoří o tom, že Les Mills najdeme v 16500 fitness centrech v 80 zemích světa. Každý program má svou neustále vylepšovanou choreografii a edice, které jsou stejné od Prahy až po Jakartu.

I když jsem popravdě spíš příznivcem osobních tréninků, nemůžu Les Mills lekcím upřít jednu věc. Nevím, čím přesně je to způsobené. Jestli je to lektory, kteří tvoří jakýsi klan, který nedá na Les Mills dopustit a bojoval by za něj do posledního dechu. Anebo jestli je to skvěle zvládnutým marketingem a firmou Reebok, která pro lekce vyčlenila stylové kolekce oblečení, či hladu lidí po pohybu nebo prostě vším dohromady.

Les Mills je značka, která spojuje svět fitness, dokáže nadchnout miliónové davy a z mého pohledu bych to snad přirovnal k formě „náboženského fitness fanatismu“. Kdo jiný totiž dokáže naplnit haly typu pražské O2 arény zástupy cvičících… Samozřejmě i tato společnost chce a musí vydělávat peníze. Pro fitness centrum, které má programy ve svém rozvrhu to popravdě není vůbec levná záležitost. A to samé pro instruktory. Fitko platí každý měsíc licenci, instruktoři platí za možnost Les Mills předcvičovat. Musím ale jasně říct: „ANO, VYPLATÍ SE TO“. A to všem stranám. Les Mills vydělá na poplatcích od odběratelů služeb (fitness centra, instruktoři), instruktoři pracují pod vlajkou společnosti s hrdostí a fitness centra, a hlavně jejich sály, praskají ve švech pod záplavou klientů. Společnost navíc poskytuje bohatou podporu formou školení, a to jak fitness centrům a jejich managementu, tak samotným instruktorům, mezi které navíc nepustí jen tak někoho.

Les Mills je zkrátka mašina a pokud si do kabiny nepustí nějakého nešikovného strojvedoucího nebo palubní stevardy, Bůh ví, kde může zastavit.

 

Obrázek z mediamania.be

Sdílej
Leave a comment
Previous Post Next Post

Dál by se vám mohlo líbit

No Comments

Leave a Reply